Halloween!

halloween

Da er vi der igjen – trick or treat!

Vi har tradisjon hjemme på å feire med barnefamilier i nabolaget og vi har det kjempegøy når vi planlegger. Vi pynter inne i orange og svart, gjør det skummelt i inngangspartiet og lager skummel mat. Her er noen fine nettsider hvor du kan finne tips til dekorasjon, oppskrifter, leker og mye mer. 

www.tasteline.com er et svensk nettsted med kule oppskrifter, inspirasjon til dekorasjon og nyttige tips i forbindelse med barnas Halloween. Benjerry.com (iskremprodusent) har noen tøffe Halloween sider med spill og ikke minst skumle matretter. På halloweenkitchen.com finner du skumle oppskrifter – men på engelsk.

Ellers er det bare å bruke kreativiteten og finne på noe:

Ormedrikk – lag en bolle med saft og putt lakrissnører i!
Blodig popcorn – smelt smør med rød konditorfarge og popp popcornet!
Blå larver – spagetti med blå konditorfarge
Pizza – la barna være med å lage «skumle» pizzaer som de kan pynte selv med skinke, champignon og oliven

Og her er min franske oppskrift på min kjempegode gresskarsuppe!

500 gr gresskar
250 gr sellerirot
1/4 l kyllingkraft/buljong
2,5 dl kremfløte
salt og pepper
gressløk til pynt

Skjær av toppen på gresskaret og ta ut frøene. Skrap/skjær ut innmaten og skjær den i terninger/biter. Skjær også selleri i terninger. Kok alt opp sammen med kyllingkraft og la koke i ca 30 min. Kjør så alt i mixer til en kremet konsistens sammen med 1 dl kremfløte. Hell alt tilbake i gryten igjen og varm opp. Pisk opp rsten av kremen med litt salt. Smak til suppen med salt og pepper. Hell den i boller og pynt med krem og litt gressløk.

Tips: jeg har også fulgt oppskriften men hatt oppi all kremfløten i suppen uten og piske den først. Det er også kjempegodt!

Gresskarsuppe_large

Reklame
Forrige innlegg
Legg igjen en kommentar

1 kommentar

  1. Vi elsker Halloween!! « LilleLam's Blog

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: